VIII Festiwal Lawendy – znamy datę wydarzenia!

Znana jest już data VIII Festiwalu Lawendy. Wydarzenie w tym roku odbędzie się
w przedostatnią sobotę lipca. Festiwal Lawendy to flagowe wydarzenie organizowane corocznie przez Medical SPA Hotel**** Lawendowe Termy w Uniejowie.

Ubiegłe edycje miały charakter plenerowy. Uczestnicy Festiwalu mieli możliwość spróbowania pysznej kuchni opartej o konwencję grillową, wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach czy  zakupienia lawendowych dobroci na kiermaszu rękodzieła. Imprezę uświetniają występy artystów na żywo oraz konkurs na najbardziej lawendowy strój Festiwalu.

Ze względu na dynamiczne zmiany w związku z pandemią, trudno nam już w tym momencie przedstawić formę VIII Festiwalu Lawendy. Mamy nadzieję, że formuła będzie mogła pozostać niezmieniona. Jedno jest pewne – 24 lipca zostanie najbardziej lawendowym dniem w roku i wszyscy miłośnicy lawendy już mogą sobie tą datę rezerwować!

Wszystkich zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, gdzie będą pojawiały się wszelkie szczegóły dotyczące Festiwalu. Między innymi informacje wystawcach czy artystach, a także harmonogram czy informacje o przewidywanych  atrakcjach.

Zapisy na Kiermasz Lawendowego Rękodzieła dla wystawców rozpoczną się pod koniec kwietnia.  Osoby zainteresowane współpracą mogą kontaktować się z działem sprzedaży i marketingu drogą mailową pod adresem marketing@lawendowetermy.pl.

Chcielibyśmy zaznaczyć, iż wystawcy kiermaszu Rękodzieła powinni w swoim asortymencie w znacznej mierze posiadać produkty lawendowe bądź inspirowane lawendą.

VII Festiwal Lawendy już za nami.

W dniu 25 lipca odbyło się wydarzenie plenerowe przy Medical Spa Hotel **** Lawendowe Termy. Dzień ten uznawany jest za najbardziej lawendowy dzień w roku, a niektórzy nawet nazywają go Świętem Lawendy.

Ten wyjątkowy dla nas dzień rozpoczęliśmy zajęciami jogi na trawie, które poprowadził jogin Rahul Pathare, zajęcia zapewniły maksimum odprężenia i wyciszenia. Kolejne zajęcia odbyły się w godzinach popołudniowych.

Przybywający Goście mieli okazję zakupić lawendowe produkty na kiermaszu rękodzieła przed wejściem do Hotelu, skosztować wyśmienitych potraw w strefie grillowej jak również podczas warsztatów Live Cookingu z Szefem Kuchni Lawendowych Term, Urszulą Czyżak, która jak zawsze przygotowała niespotykane i autorskie przepisy z zastosowaniem kwiatu lawendy.

Na najmłodszych uczestników Festiwalu czekała strefa dla dzieci, a w niej animacje i gry plenerowe.

Na terenie Festiwalu dostępna była coroczna strefa warsztatowa, gdzie odwiedzający mogli wziąć udział w warsztatach motywacyjnych, florystycznych czy plastycznych. W wyjątkowy klimat wprowadzały występy artystyczne na plenerowej scenie festiwalowej. Swoją obecnością Festiwal uświetnili – akordeonista Andrzej Ceglarek, lokalny zespół ludowy Włościanki, zespół jazzowy Club de Paris oraz wspaniały pianista Jakub Czech.

Na spragnionych chwili relaksu czekała plenerowa strefa SPA, gdzie można było poddać się lawendowemu rytuałowi na dłonie, niosącemu ukojenie i nawilżenie wysuszonej skórze m.in. przez częstą dezynfekcję.

Zwieńczeniem wydarzenia był konkurs na najbardziej lawendowy strój, w którym mogły wziąć wszystkie osoby nawiązujące swoim ubiorem do koloru lub kwiatu lawendy, organizatorzy wyłonili 3 zwycięzców i wręczyli iście lawendowe nagrody.

Kolejny Festiwal, odbędzie się w wakacje 2021 r., śledź naszą stronę internetową oraz profile w Social Medicach by być na bieżąco.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelację z VII Festiwalu Lawendy – fot. Dariusz Batarowicz Fotografia.

VII Festiwal Lawendy w Uniejowie niebawem!

Już 25 lipca 2020 roku zapraszamy na VII edycję najbardziej lawendowego dnia. To gratka dla miłośników lawendy nie tylko z województwa łódzkiego, ale z całej Polski.

Co roku tego dnia odwiedzają nas Goście także z okolic Poznania, Warszawy czy Wrocławia. Nie może więc zabraknąć i Ciebie!

Podczas tegorocznego Festiwalu Lawendy organizowanego przez Medical SPA Hotel**** Lawendowe Termy jak zawsze nie zabraknie atrakcji.

W programie między innymi:

  • Kiermasz lawendowego rękodzieła,
  • Warsztaty dla dzieci i dorosłych,
  • Muzyka na żywo,
  • Namiot Termalnego SPA,
  • Lawendowa Kuchnia Plenerowa
  • Live cooking Szefa Kuchni Urszuli Czyżak,
  • Plenerowa strefa relaksu,
  • Dwie sesje jogi na trawie,

i nie tylko… 😊

Do odwiedzenia plenerowego VII Festiwalu Lawendy zapraszamy nie tylko gości hotelowych, ale wszystkich chcących spędzić wyjątkowy dzień w otoczeniu lawendy!

Festiwal odbędzie się w sobotę 25 lipca w godzinach 10:00 – 18:00, przy Medical SPA Hotel**** Lawendowe Termy (ul. Abp. Jakuba Świnki 10, 99-210 Uniejów).

WSTĘP WOLNY 😊

Sam tworzysz rękodzieło i chciałbyś zaprezentować swoje produkty na Kiermaszu Lawendowego Rękodzieła? Zapraszamy!

Zgłoszenia wystawców przyjmujemy do 30.06.2020r. – aby otrzymać więcej informacji, prosimy o wysłanie wiadomości email na adres marketing@lawendowetermy.pl

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku!

Zarezerwuj nocleg w dniu Festiwalu w Recepcji Hotelu

Regulamin

IV Festiwal Lawendy

Już po raz 4 organizowaliśmy Festiwal Lawendy. Był to najbardziej lawendowy dzień w roku.

Tym razem przybyło jeszcze więcej gości i jeszcze więcej wystawców.

Podczas lawendowego jarmarku, który odbył się przed hotelem można było skosztować lawendowego miodu i syropu,  sera z lawendą oraz nalewki lawendowej.

Można było zakupić saszetki z lawendą, wodę lawendową, wianki i bukiety z lawendy i wiele innych ciekawych rzeczy związanych z lawendą.

Podczas festiwalu przygrywali nam na akordeonie Gabriel Balukiewicz a popołudniu można było usłyszeć zespół Club de Paris.

Wieczorem w restauracji odbył się koncert Izabeli Połomskiej i Marty Sobczak (fortepian).

W trakcie festiwalu uczestnicy mogli brać udział w różnych warsztatach np. florystyczne i ceramiczne oraz skosztować piwa z syropem lawendowym.

Festiwal z roku na rok przyciąga coraz więcej gości co bardzo nas cieszy. Nie możemy już się doczekać kolejnej V edycji.

27.02 – 03.03.2017

Kurs medycyny mięśniowo Szkieletowej oraz Konferencja Naukowa PTLMM

W dniach 27.02 – 03.03.2017 odbyła się ostatnia edycja kursu z medycyny mięśniowo-szkieletowej/manualnej. Wykładowcą była prof. Vlasta Tosnerowa z Czech – wybitna specjalistka, wieloletnia współpracownica prof. Karla Lewita (założyciela praskiej szkoły mięśniowo-szkieletowej ), a pomagali jej dr Bartosz Chudzik oraz dr Robert Pańczyk, którzy otrzymali tytuł międzynarodowego instruktora Praskiej szkoły medycyny mięśniowo-szkieletowej.

W dniu 4 i 5 marca odbyła się już druga konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej.

Tematem konferencji było: Interdyscyplinarne Metody Leczenia Zespołów Bólowych Kręgosłupa.

Prezes PTLMM Bartosz Chudzik zaprosił wybitnych specjalistów zajmujących się leczeniem bólów kręgosłupa m.in. neurologów prof. Teofana Domżała, prof. Henryka Chmielewskiego, dr Wiesława Chudzika dr Piotra Łyczaka, neurochirurgów: prof. Macieja Radka, prezesa PTMM dr Jarosława Jasięge, prezesa PTMM w Modelu Holistycznym dr Andrzeja Rakowskiego oraz wielu innych specjalistów.

Podczas uroczystej kolacji wystąpili wybitni muzycy: Prof. Alicja Barbara Panek-Piętkowska śpiewaczka operowa, Andrzej Kostrzewski – baryton oraz Jakub Czech.

29.12.2016

Lawendowe Termy Gepardem Biznesu 2016

Instytut Europejskiego Biznesu przyznał tytuł Geparda Biznesu 2016 roku Lawendowym Termom. W ramach konkursu organizowanego od 2006 roku tytuł otrzymują przedsiębiorstwa o dynamicznym wzroście na rynku.

12.12.2016

Charytatywny Bieg dla Antka – Lawendowe Termy startują do pomocy!

Z przyjemnością informujemy, że Lawendowe Termy startują jako drużyna w Charytatywnym Biegu dla Antka, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (17.12). Zawodnicy do pokonania będą mieć dystans 5 km. Trasa zawodów wytyczona będzie na terenie jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej.

Na liście startowej jest już ponad 160 zawodników, a do biegu będzie można zapisywać się jeszcze do dnia 14 grudnia do godziny 24:00.
Celem imprezy jest zbiórka środków na leczenie i rehabilitację półtorarocznego Antoniego Błaszczyka, u którego zdiagnozowano guza tylnego dołu czaszki – MEDULLOBLASTOMA WHO IV. Szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie.
Jeśli nie możesz biec przekaż datek.

Fundacja Avalon, z dopiskiem Błaszczyk 5987
KRS: 0000270809
Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

17.08.2015

15 sierpnia świętowaliśmy II Festiwal Lawendy w Medical SPA Hotel Lawendowe Termy. Współpracujący  z nami plantatorzy lawendy  po lawendowych żniwach mogli zaprezentować nam co z tego aromatycznego ziela można otrzymać. Na stoiskach pojawiło się wszelkiej maści lawendowe rękodzieło.

Kosmetolodzy Lawendowych Term poprowadzili dla uczestników warsztaty kosmetyki naturalnej.

Pracowni Gardenia przygotowała dla nas zajęcia z bukieciarstwa – każdy mógł nauczyć się układania bukietów z lawendy i kłosów zbóż.

Wieczorem odbył się koncert Izabeli Połońskiej, która zaśpiewała francuskie piosenki z repertuaru Edith Piaf.

 

Miss Polski Ziemi Łódzkiej w Lawendowych Termach

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z pobytu finalistek Miss Polski Ziemi Łódzkiej Nastolatek 2014 w Lawendowych Termach.

Takiej frekwencji pięknych dziewczyn w naszym hotelu jeszcze nie było!

Piękna pogoda, geotermalna woda oraz masaże wykonywane przez naszych fizjoterapeutów sprzyjały relaksowi.
Dziewczyny przygotowywały się do uroczystej Gali Miss Polski Ziemi Łódzkiej, która odbyła się 23 maja w Łodzi.

Miss Polski Ziemi Łódzkiej Nastolatek 2014 została Natalia Hyży!
I wicemiss – Wiktoria Zalewska
II wicemiss – Justyna Michałowska
III wicemiss – Paulina Osmolak
Miss Publiczności – Justyna Michałowska
Miss Foto – Natalia Hyży
Miss Talent – Natalia Hyży i Klaudia Wyciszkiewicz
Najsympatyczniejsza Miss – tytuł nadany przez finalistki – Iza Fomaidis
Dzikie karty – Iza Fomaidis i Paula Gniłka

Wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy!

Zadowoleni piłkarze Korony Kielce

Jak u siebie w domu czyli „Lawendowe Termy”

Tegoroczna zima należała do długich i z pewnością zmęczyła i „zmroziła” wiele osób. Lecz jest takie miejsce, gdzie ogrzać się i zrelaksować może nie tylko ciało, ale i dusza. Tym miejscem jest Medical SPA Hotel **** „Lawendowe Termy” w Uniejowie.

Podczas mojego Wielkanocnego pobytu w pracujący tam fizjoterapeuta zapytał mnie o to, jak się w „Lawendowych Termach” czuję, odpowiedziałem właśnie tak: Jak u siebie w domu. Słowa te były i są całkowicie zgodne z prawdą i mogę je w każdej chwili potwierdzić. Mój entuzjazm wiąże się z młodym, doskonale dobranym zespołem pracowników „Lawendowych Term”, który swym entuzjazmem i optymizmem mogą zarazić każdego, nawet opornego, Gościa.

Medical SPA Hotel**** „Lawendowe Termy” jest najmłodszym obiektem na uzdrowiskowej mapie Uniejowa. Rozpoczął swą działalność w październiku ubiegłego roku, a jego uroczyste otwarcie nastąpiło dwa miesiące później. Zdążyli go jednak już odwiedzić na przykład Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Bronisław Komorowski czy też zawodnicy łódzkich drużyn piłki nożnej.

Obiekt ten ma bardzo bogatą ofertę, w której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Można tu bowiem skorzystać z licznych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, ciała, stóp i dłoni, kilku rodzajów chińskich rytuałów wellness czy kąpieli aromaterapeutycznych z olejkami eterycznymi.

Z mojego, jako osoby od urodzenia poruszającej się na wózku inwalidzkim, punktu widzenia, najbardziej interesujące są proponowane w Medical SPA Hotel**** „Lawendowe Termy” zabiegi rehabilitacyjne. Można wybierać spośród różnych typów masażu (klasycznego, leczniczego i relaksacyjnego), zabiegów w kriosaunie i saunie suchej, leczniczych kąpieli i okładów, kinezyterapii (leczenia ruchem) indywidualnej i grupowej, terapii manualnej wykonywanej przez fizjoterapeutę lub lekarza, a także zabiegów z użyciem lasera, ultradźwięków, pola magnetycznego bądź prądu elektrycznego.

Niewątpliwym skarbem „Lawendowych Term” jest basen (częściowo znajdujący się na świeżym powietrzu) zasilany wodą z uniejowskich solanek termalnych. Woda ta zawiera między innymi siarkę, fluor, jod, radon oraz kwas metakrzemowy (sprzyjający uelastycznieniu skóry i w naturalny sposób powodujący jej. brązowienie). Prócz możliwości pływania, w basenie tym odbywają się również zajęcia kinezyterapeutyczne.

Medical SPA Hotel**** „Lawendowe Termy” proponuje różne pakiety pobytowe, trwające od 2 dni do ponad dwóch tygodni: leczniczy, rehabilitacyjny, uzdrowiskowy, a także dwa kładące główny nacisk na stan kręgosłupa. W koszt pakietu – prócz konsultacji lekarskiej i zaleconych przez lekarza zabiegów (w zależności od pakietu od 3 do 6 dziennie) – wchodzi nocleg w jednym z 55 komfortowych pokojów, z których 6 jest dostosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz całodzienne wyżywienie, a kuchnia Medical SPA Hotel**** „Lawendowe Termy” przygotowuje doskonałe i – przede wszystkim – bardzo zdrowe posiłki regionalnej kuchni typu „slow food”.

Osobiście z pewnością jeszcze niejednokrotnie skorzystam z gościnności Medical SPA Hotel**** „Lawendowe Termy”. Państwa również gorąco zapraszam do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca, gdyż naprawdę warto tu przyjechać!

Andrzej Łukasz Maranda

Łódź, 5 kwietnia 2013 roku

Mieliśmy przyjemność gościć na lunchu Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Pan Prezydent przybył do naszego nowootwartego obiektu przy okazji wizyty w Zamku w Uniejowie.

Pan Prezydent życzył samych sukcesów właścicielom i pracownikom Lawendowych Term

Wszyscy będziemy bardzo miło wspominać ten dzień.

Michał Urbaniak w Lawendowych Termach

6 grudnia na oficjalnym otwarciu Medical SPA Hotel Lawendowe Termy **** zagrał muzyk
i kompozytor Michał Urbaniak

Swoją obecnością zaszczyciłli nas również, Pan Andrzej Poniedzielski, poeta , humorysta oraz artyści Teatru Wielkiego w Łodzi.
Goście mieli okazję zwiedzić obiekt, słuchali muzyki w wykonaniu zaproszonych artystow oraz zjedli wyśmienita kolacje , przygotowaną przez Szefa Kuchni