VI Festiwal Lawendy w Lawendowych Termach

Miejsce: plener przed hotelem Lawendowe Termy, Uniejów

Data : 27 lipca 2019 r.
Godz. 10.00-18.00

Już po raz szósty w Uniejowie rusza kolejna edycja Festiwalu Lawendy organizowanego przez Medical Spa Hotel **** Lawendowe Termy.

Czterogwiazdkowy Hotel SPA Lawendowe Termy, którego ogród zdobi 4 tysiące lawendowych nasadzeń w dniu 27 lipca od godziny 10:00 zaprasza wszystkich miłośników lawendy do udziału w Ogólnopolskim wydarzeniu, na którym, będą mogli zakupić nie tylko sadzonki lawendy, ale również  lawendowe rękodzieło – woreczki i lale zapachowe, świece, kosmetyki naturalne oparte na lawendzie. Plantatorzy lawendy poza rękodziełem zaoferują również przepyszne miody z lawendą, konfitury, soki i nalewki.

Jak co roku pojawi się również gigantyczna destylarka, gdzie będziemy mogli zaobserwować proces destylacji olejku wraz z jego produktem ubocznym – wodą kwiatową, która wykorzystywana jest w kosmetologii, idealna jako mgiełka orzeźwiająca i tonizująca skórę.

W programie zaplanowano warsztaty florystyczne, rokrocznie cieszące się dużym powodzeniem, warsztaty antystresowe oraz wyjątkowe warsztaty motywacyjne.

W strefie gastronomicznej odbędzie się Live Cooking Urszuli Czyżak– Szefa Kuchni Lawendowych Term, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni. Oprócz dań przygotowywanych podczas Live Cookingu skosztować będzie można również sera z lawendą, miodu lawendowego czy piwa lawendowe.

Podczas festiwalu odbędą się koncerty muzyczne, mi.in Club de Paris – duet, zaprezentuje utwory należące do gatunku gypsy jazz, który rozwinął się w latach 30.tych –XX wieku we Francji.

Dla głodnych sztuki  zapraszamy do stoiska naszej lokalnej artystki Julity Polipowskiej, która podczas festiwalu będzie tworzyć małe dzieła o tematyce lawendy oraz prowadzić warsztaty malowania koszulek dla dzieci i dorosłych.

Dostępna będzie również strefa dla najmłodszych, gdzie prowadzone będą animacje i warsztaty dla dzieci.

Festiwal rozpoczniemy chwilą relaksu i uważności ćwicząc jogę na trawie o godzinie 10.00 – to idealne rozpoczęcie dnia. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, wyjątkowo podczas tegorocznego Festiwalu zaplanowaliśmy drugie zajęcia o godzinie 15:00 – prosimy jedynie o zabranie karimat.

Podczas Festiwalu będzie dostępne wyjątkowe, plenerowe SPA. Nie musimy już zaznaczać, że do wykonywanych zabiegów użyta będzie lawenda – która ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze.

Idealnym zwieńczeniem Festiwalu jest coroczny konkurs na najbardziej lawendowy strój, którego wyniki oraz nagroda zostaną ogłoszone i wręczone podczas Festiwalu.

Serdecznie zapraszamy !!!

Zapraszamy do rezerwacji miejsc noclegowych: recepcja@lawendowetermy.pl
rezerwacja stoisk dla wystawców: marketing@lawendowetermy.pl